Sportovní centrum PRO ŽENY

O nás :o))

Sport Centrum Chodov vzniklo v roce 2012 spojením myšlenek dvou lidí, kteří jednoduše žijí pohybem. Naším záměrem bylo vytvoření oázy pro ženy, místem, kde se každá žena bude cítit jako doma, kdy nebude muset přemýšlet cestou na svou oblíbenou lekci o tom, zdali je pro své centrum dostatečně „IN“.. Naším záměrem a tedy i přáním bylo vytvoření místa na hranici Kunratic a chodovského sídliště, kde na vás dýchne útulná a domácí atmosféra, kde pro vás doba u nás strávená bude skutečným odpočinkem, i když možná aktivním, někdy více, někdy méně, přesto momentem, kdy všechny starosti necháte před našimi dveřmi a svůj čas si tak užijete plnými doušky. Pro nás pak bude odpovědí, jestli měl náš záměr smysl, jestli se skutečně povedl, váš úsměv a pocit s kterým se budete vracet domů ke svým blízkým. Naší odměnou bude váš dobrý pocit, možná o dobře vykonané práci, možná o přívalu nové energie a možná - „a teď jsem zase o krůček blíž ke své vysněné postavičce „ :o)..

Naše centrum by rádo uspokojilo ženy všech věkových kategorií, tzn. začneme li s úctou k těm, které svým věkem v sobě mají životní moudro a vyrovnanost, které se možná právě teď nachází v období menopauzy, pro tyto ženy připravujeme hormonální jógu neboli hormonální jógovou terapii, která sestavou ásán stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí čímž se zvyšuje tvorba hormonů, aktivuje funkce vaječníků, hypofýzy a nadledvinek. Bohužel žijeme ve společnosti, kde je zdůrazňován ideál krásy a mládí a období menopauzy se pak může stát nepříjemným časem plným psychosomatických potíží, oproti kulturám, kde žena s rostoucím věkem požívá vysokého společenského uznání, např. Asiatky, Arabky trpí klimakterickým syndromem jen vyjímečně, Mayské ženy pak vůbec ne :o)

Pro všechny ženy bez rozdílu věku pak bude v našem centru pestrý výběr sportovního vyžití počínaje jemnějším cvičením, kdy je tělo protahováno, zpevňováno, ale zároveň vnitřně stimulováno, sem bychom zařadili jogu, pilátes. Takovým „bonbonkem“, který je pro naše centrum chloubou :o) je uvedení novinky ve světě jógy. Antigravity joga neboli Aero joga se zatím v České republice vyučuje pouze na dvou místech, v Praze v Domě jogy a dále v Brně. Minulý rok ji pro nás objevila paní Věra Vojtěchová ve Španělsku a tato joga si díky svým inverzním pozicím okamžitě našla své příznivce. Jestli se rádi houpete v síti, budete nadšené, nicméně antigravity je určena zejména pro ty, kteří mají problémy s krční páteří. Její tvůrce, tanečník a gymnasta Christopher Harrison vytvořil systém, který je blahodárný a lehko zvládnutelný pro každého, přesto ale nezatěžuje kosterní aparát tak jako jiné druhy cvičení. Prokrvení hlavy v obrácených pozicích má při pravidelném cvičení skvělý vliv na stav vaší pokožky, je nejlepší prevencí proti vráskám, šedivění vlasů, zlepšení paměti a celkové svěžesti. Co více si přát?? :o)) Ve výčtu těch jemnějších aktivit samozřejmě nezapomeneme ani ny ty z vás, které se chystáte na svět přivést nový život a těch „pár“ měsíců by jste své tělo a mysl měly hýčkat více než kdykoliv jindy. Ano, mluvíme o těhotenské józe, která budoucí maminky odvede ze zrychleného světa plného starostí a pomůže jim tak s přípravou na jeden z „nej“ okamžiků v jejich životě.. Logicky pak na jógu pro těhulky navazuje cvičeníčko pro děti a dětská jóga. Malé děti mají v sobě přirozenost a automatiku pro to, co je pro ně správné, umí si ulevit v momentech, kdy je něco trápí, bolí. Přirozeně se staví do pozic, které jóga pojmenovává jako ásány, patří mezi ně střecha, králíček, hora a mnoho dalších. Jogové pozice, které vycházejí z přirozených pohybů zvířat, rostlin i ptáků pomáhají našim nejmenším získat rovnováhu, trpělivost, sebevědomí, koncentraci a v neposlední řadě pružné tělo, které je bohužel v dnešní době vzácností nejen u nás dospělých.

Od mírnějších aktivit nyní přecházíme k těm dynamičtějším, jsme si samozřejmě vědomi, že naše centrum je na okraji sídliště, kde žijí mladé rodiny a nejedna „uhoněná mamina“ chce ze sebe zkrátka příval každodenní hektiky a péče o své miláčky jednoduše vyplavit, to samé by se dalo říci o studentkách, které žijí ve zdejších kolejích a potřebují se při nekončícím učení jednoduše „nakopnout“ :o)) pro všechny zmíněné dámy nabízíme fenomenální H.E.A.T. program, chůzi na mechanických pásech, která vám dá do těla, odbourá tuky, vyplaví endorfiny, TRX a Flowin – obě tato cvičení zapojují nejhlubší svalové struktury a formují tak naše postavičky skutečně z gruntu a od základu :o), dále budete moci vyzkoušet Bosu, břišní pekáš zaměřený na problémové ženské partie. Samozřejmostí bude také dětský koutek, kde se postaráme o vaše dítka, zatímco vy si budete užívat svůj okamžik, který bude jen a jen váš :o). Zkrátka jsme tu, abychom láskou k naší práci podpořili vaše sny a touhy...


Milé dámy, jste srdečně zvány do oázy aktivního odpočinku, kde se na společné chvíle s vámi těší všichni instruktoři SPORT CENTRA CHODOV :o)


Rozvrh + Rezervace
Náš tým