Sportovní centrum PRO ŽENY

Flowin

Flowin® je nový tréninkový koncept, který k nám přišel ze Švédska. Byl vyvinut fyzioterapeuty speciálně pro desetibojaře, kteří pro všechny disciplíny svého sportu potřebují plně funkční všechny svaly a to především ty, které nejsou vidět. Jedná se o tzv. hluboký stabilizační systém těla – svaly břicha, zad, bránice a svaly pánevního dna. Tyto svaly jsou důležité pro správné držení těla, při každém pohybu by se měli zapojovat jako první proto, aby nevhodný pohyb nepoškodil nějaký sval či kloub.

Flowin® se cvičí na desce, ke které jsou další podložky pod kolena ruce a nohy. Skluzem po podložce, ať už nohou nebo rukou, se vždy zapojí i centrum těla. Každý posiluje vahou vlastního těla, a tudíž si nemůže ublížit J. Sympatické je, že můžete spojit vice pohybů najednou, např. vpřed a dolů, a tím se posiluje více svalů a zároveň se šetří klouby od dopadů. Zároveň se jedná o balanční cvičení, tělo se musí snažit udržet rovnováhu, a proto zapojuje již zmíněný hluboký stabilizační systém.

Lekce flowinu® jsou ideální pro sportovce na jakékoli úrovni, ale upravené hodiny jsou skvělé pro širokou veřejnost. Hodina lze připravit pro děti, seniory, speciálně lze sestavit trénink pro hubnutí apod. Stačí se domluvit a připravíme Vám hodinu, po které se ani největší kulturista druhý den nehne J Naším cílem ovšem je postupně posilovat hluboké svalstvo a dostat tak tělo do individuálně ideální kondice a posunout výkonnost zase o něco výš a dál.

Chcete zjistit, jak může být jednoduchý pohyb těžký? Přijďte na flowin.Jsme tu, abychom láskou k naší práci
podpořili vaše sny a touhy...